• IJIEM

ФТН и Mitsubishi Electric потписали уговор о дугрочној пословно-техничкој сарадњи

Факултет техничких наука и Mitsubishi Electric Europe B.V., Ratingen, Немачка, потписали су Уговор о дугорочној пословно-техничкој сарадњи.

Уговор који је потписан између ФТН-а и ове истакнуте компаније дефинише заједничку сарадњу на развоју паметних фабрика у домену Индустрије 4.0. Mitsubishi Electric препознао је ФТН као стратешког партнера у Европи за развој и примену e-F@ctroy концепта и Edge Computing решења заснованих на вештачкој интелигенцији.

Одржан je Инфо дан Инжењерског менаџмента

У четвртак, 26. маја у Свечаној сали Факултета техничких наука одржан је Инфо дан инжењерског менаџмента. Дешавању је присуствовало преко 180 студената треће и четврте године студијског програма Инжењерски менаџмент. Студенти који у наредном периоду треба да се определе за усмерење на основим академским и мастер академским студијама, имали су прилику да сазнају све детаље о модулима за које су заинтересовани.

Инфо дан Инжењерског менаџмента

Инфо дан Инжењерског менаџмента одржаће се у четвртак 26.05.2022. године, са почетком од 9 часова у свечаној сали ФТН. У оквиру Инфо дана студентима треће и четврте године биће презентоване студијске групе-модули на основним и мастер студијма Инжењерског менаџмента. Након презентације биће организован коктел на Машинцу.

Сви заинтересовани су добродошли!

Представљање ДИИМ на Дану отворених врата ФТНа

Након две године превентивних мера против болести KОВИД-19, онлајн наставе, живота у тзв. новом нормалном и недостајања свега што заправо чини студирање вратили смо се у амфитеатре и учионице. Ходнике факултета поново испуњава гужва и граја студената, а у Машинцу се поново пије кафа на паузама. После две године поново уживамо у офлајн дружењу са нашим студентима, али и отварамо врата нашим будућим студентима!

Професор Драгутин Зеленовић

Јуче нас је напустио Професор. Он је отишао достојанствено као што је и живео, баш као што је градио све у животу. Професор је био градитељ, направио је нашу Школу индустријског инжењерства, инжењерског менаџмента и мехатронике, али и мостове путеве пруге, фабрике. Мало је људи који у свом радном веку имају прилику да упознају онога ко је основао њихово радно место, предузеће, универзитет, факултет, институт у коме раде и које им обезбеђује пристојне услове за живот. Посебно ако је то место цењено и са пристојном традицијом.